• יוסי,Temssi

הדמיות אדריכליות - הכוח מתעורר


מהי הדמיה פוטוראליסטית ?

האמת היא שהרעיון התחיל כבר בשנות ה -60, הרבה לפני שלאנשים היה בבית קופסה שיכולה להטיס מעבורות או לחשב את תחזית מזג האוויר בעכו לסוף השבוע הקרוב, לתושבי עכו- אוהבים אתכם ! או להעמיק את בור הלייקים בפייסבוק (כי אי אפשר בלי התייחסות לרשת חברתית כלשהי).

אפשר לראות בלינק הזה להתרשם ממה הושג ע"י אמן בשם John Baeder, העדפה אישית, אבל ישנם כמובן גם שמות רבים וטובים. שחושבים על זה אולי זה התחיל הרבה לפני.

הנקודה שהפוסט הזה רוצה להבהיר היא אולי ההבחנה החשובה שלא תמיד מקבלת את תשומת הלב, בעיקר לחדשים בתחום ההדמיות, תלת ממד ואנימציה, והיא ההבדל הקיים והעמוק בין "הגישה המדעית" ל "גישה הפרקטית ", בין המציאות האמתית לבין מה שמנסה לדמות אותה ,הקשר בין מה שנראה אמתי למה שיכול להיות מושג והדרך שבא יושג דרך מחשב.

למה הכוונה ? ניקח דוגמה אחת ...

Index of Refraction קיים מידע עצום על כל מה שנקרא Index of Refraction.

לדוגמה לעיתים בעת השמת חומר לאובייקט מסויים, תפוח, אתה יכול להחליט לפעול בשני גישות האחת המדעית ולשים ערכים מדוייקים של IOR ושאר ירקות והשנייה בסגנון חופשי (אבל לא מנותק),לדעתי האדם הנבון יבחר טבעית בדרך הראשונה כגישה לתחום בפעם הראשונה, קרי : ערך ה-ior של אלומיניום הוא 1.39 אז נציב זאת בshader הנכון ובא גואל לישראל, אחרי הרבה נסיונות מתסכלים, הגישה הזאת לא ממש עובדת, או מדויק יותר לומר עובדת עד רמה מסוימת מאוד.

הנפילה בגישה הראשונה יכולה לנבוע מכל המקומות שבהם היא יכולה ליפול, המודל המדעי – קירוב ,האלגוריתם – קירוב, היישום בתוכנה של האלגוריתם – קירוב נוסף, מגבלות חומרה וזמן – קירוב כואב נוסף.

עצם הגישה צריכה להיות צנועה, (צנועה אבל לא כאוטית !). קודם כל נחמד להסתכל מה ניתן להשיג בנטו כישרון והסתכלות על המציאות, ראה לינק לעיל, ובנוסף הגישה הפרקטית מובילה בעצם לעולם חדש של אפשרויות שנפתחות, כל אלמנט בהדמיה יכול להתנהג בצורה מסוימת במקום ותנאי התאורה המתאימים.

#עיצובפנים #הדמייה #הדמיהאדריכלית #אדריכלות #תמסי #תלתמימד #תכנון #הדמיות #הדמיותאדריכליות #3dsmax #הדמיה #IOR

Israel, Haifa

© 2019 

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Pinterest Icon

יוסי  - 053-3067626

-(3D)

רותם - 052-3806274

-(2D)